Urząd Gminy Stoszowice | Tel.: 74 816 45 10 e-mail: gmina@stoszowice.pl
Uwaga:
Witamy na nowej stronie internetowej, wszelkie uwagi i błędy można zgłaszać na adres admin@stoszowice.pl || Pamiętaj o możliwości korzystania z MOBILNEGO SYSTEMU INFORMACJI
Dzisiaj jest: czwartek, 30 marca 2017. Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

GMINA STOSZOWICE

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

POLECAMY

BIULETYN INFORMACYJNY

PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ

06.02.2015 Projekty Unijne » Gminna Koncepcja Zarządzania Edukacją Elementarną
2015-02-06

 

Szanowni Państwo!

P
rzedstawiamy Strategię Rozwoju Edukacji Elementarnej w Gminie Stoszowice przyjętą przez Radę Gminy Stoszowice Uchwałą nr V/34/2006 z dnia 28.06.2006 r.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z treścią
poprzez kliknięcie w tekst aktywny powyżej.

 

Szanowni Mieszkańcy!!!
 

Na pewno Slyszeliście już Państwo o Programie „Dla Dzieci” realizowanym wspólnie przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komenskiego i Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.

Nasza Gmina wzięła udział w pilotażowym projekcie „Lokalny Program Podnoszenia Jakości Edukacji Elementarnej”, na który składał się cykl szkoleń i seminariów. Były to szkolenia:

  1. „Gminna Koncepcja Zarządzania Edukacją Elementarną” I etap odbył się w lutym, II ostatni, odbędzie się początkiem czerwca br. Celem tego szkolenia było wypracowanie dokumentu zawierającego spójny program zarządzania edukacją elementarną na terenie Gminy Stoszowice.
  2. „Współpraca z rodzicami” – dwudniowe szkolenie dla nauczycieli klas „0” i I-III oraz rodziców.
  3. „Adaptacja dziecka do szkoły” – dwudniowe szkolenie dla nauczyciela przedszkola klas „0” i I-III oraz rodziców.
  4. „Nauczyciele nauczycielom” – szkolenie dla najlepszych nauczycieli – liderów.
 
Seminarium:
  1. Cykl trzech jednodniowych seminariów „Lokalne partnerstwo na rzecz dzieci” dla nauczycieli, rodziców i liderów lokalnej społeczności zainteresowanych praca na rzecz dzieci.
        Grupa biorąca udział w „Lokalnym partnerstwie na rzecz dzieci” skupiła się na tym, by wskazać możliwości wpływania mieszkańców na gminną politykę edukacyjną. Jednym z efektów działania tych osób było napisanie wniosku o dotację przez tzw.  Konsorcjum szkół, przedszkoli, instytucji, organizacji społecznych i osób zainteresowanych edukacją małych dzieci oraz Gminy Stoszowice jako jednostki samorządu terytorialnego.  Nazwa projektu: „Bez morałów i presji – stop agresji” również została wymyślona na seminarium.

Konsorcjum we wniosku o dotację za cel postawiło sobie:

  • wsparcie rodziców w ich funkcjach wychowawczych osiągane poprzez poprawę jakości współpracy z rodzicami i zwiększenie wzajemnego zaufania między nauczycielami i rodzicami,
  • budowanie wzajemnego społecznego zaufania w obszarze działań wspierających rozwój małych dzieci w gminie Stoszowice.

Projekt ten realizuje cel 1 opracowywanej strategii gminnej w obszarze: budowanie wzajemnego zaufania między podmiotami uczestniczącymi we wspieraniu rozwoju małego dzieckaNa poczatku marca br. Lider Konsorcjum - Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Grodziszcze i Wsi Rudnica otrzymało informację, że przyznano dotacje w wys. 16.000 zl ze środków Polsko – Amerykańskiej Wolności na projekt „Bez morałów i presji – stop agresji”. Projekt jest w trakcie realizacji i potrwa do 11 czerwca br.

        Teraz zostal juz ostatni etap – zbudowanie strategii zarządzania edukacją elementarną na terenie Gminy Stoszowice. Bardzo prosimy o oddanie swojego glosu w tej sprawie, tak żeby na spotkaniu 9 – 10 czerwca grupa osób, żywo zainteresowana tym tematem, miała jak najszersze spojrzenie i mogła stworzyć dokument, który po przyjęciu przez Radę Gminy wyznaczy jasne i klarowne kierunki zarządzania edukacją elementarną.
 

Tutaj znajdziecie Państwo materiały jakie wypracowane zostały w pierwszej części szkolenia, jak również informacje o tym, czego potrzebujemy do drugiego etapu.

Wszelkie swoje uwagi prosimy przesłac na: gmina@stoszowice.pl lub złożyć osobiście w Sekretariacie Urzędu Gminy Stoszowice.

Serdecznie zapraszamy do konsultacji!!!!

 Galeria - unia logo gwiazdki

Biuletyn Informacji Publicznej
bulletin
Lokalny Program Rewitalizacji
bulletin
Wybory uzupełniające 2017
bulletin
Przedsiębiorcy
bulletin
Droga Gminna Srebrna Góra
bulletin
Projekty Unijne
bulletin
Zbiórka selektywna - podział
bulletin
Instrukcja ARGO
bulletin
System informacji gminnej
bulletin
​GMINNY OŚRODEK KULTURY
bulletin
ePUAP
bulletin
"Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków (PBOŚ) II w Gminie Stoszowice"
bulletin
Poprzednia wersja strony
bulletin
Biuletyn Informacyjny
Sowiogórskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
Infanterie - Regiment von Alvensleben (No. 33) Srebrna Góra
Czytaj więcej
Do góry strony